Kopš mana 1. svaigēšanas eksperimenta ir pagājis gandrīz pus gads. Jāatzīst, ka no 30 dienām, ko pavadīju ēdot tikai dzīvu pārtiku - augļus, dārzeņus, diedzētus graudus, riekstus u.c. produktus, ieguvu neaprakstāmi daudz. Izmēģināju jaunas un interesantas receptes, pārliecinājos, ka veselīgs ēdiens ir arī ļoti garšīgs ēdiens, iepazīstināju ar veselīgām receptēm savus draugus un radus, uzlabojās mana pašsajūta, parādījās enerģija, sapratu, cik liela nozīme mūsu organismā ir kvalitatīvai pārtikai (jo veģetārietim un pat vegānam ir iespējams dzīvot ļooooti neveselīgi) un pats galvenais – arī pēc eksperimenta savā ikdienas ēdienkartē ar vien vairāk sāku ieviest dzīvo pārtiku.
Pirms nedēļas sapratu, ka ir pienācis laiks jaunam svaigēšanas eksperimentam, attīrīšanās mēnesim. Noteikumi tie paši – dzīva pārtika (augļi, dārzeņi, rieksti, sēklas), kas netiek karsēta augstāk par 40 grādiem pēc celsija. Šobrīd ir vasara, apetīte ir mazāka un svaigi augļi un dārzeņi ir vieglāk pieejami, tādēļ arī eksperiments norit vieglāk, bez īpaši lielas piepūles.
Pirmās svaigēšanas dienas aizritēja grūtāk. Mani pavadīja galvassāpes (detokss), nemitīgi prasījās kaut ko ‘’uzgrauzt’’, prasījās ogļhidrāti, tādēļ našķojos ar riekstiem un žāvētiem augļiem (diezgan pamatīgi, kas nav tas labākais variants, taču mans galvenais mērķis bija noturēties pie svaigēšanas un nepadoties). Un man gan šķiet, ka tā našķošanās un kāre pēc našķiem vairāk bija psiholoģisks moments. Bet tālāk jau gāja ar vien vieglāk un vieglāk, tiešām izbaudīju dzīvo pārtiku, mans garastāvoklis manāmi sāka uzlaboties, parādījās ar vien vairāk enerģija (pat sāku iet pa vakariem uz sporta klubu vai peldēt). Parasti brokastīs ēdu veselus augļus svaigā veidā. Šobrīd esmu Āzijā, tādēļ man ir pieejami dažnedažādi tropiskie labumi – ananāsi, mango, papaija, guava, kaisles augļi, pūķa augļi utt. Pusdienās pagatavoju kārtīgus salātus ar mērcīti un sēkliņām vai diedzētiem graudiem. Vakariņās arī augļi, kāds smūtijs vai salāti. Šoreiz gan šis viss svaigēšanas pasākums ir daudz vienkāršāks, dabiskāks, bez sarežģītām receptēm, jo, kā jau minēju, neesmu Latvijā, un šeit man nav pieejams ne blenderis, ne cepeškrāsns (kaltēšanai), tādēļ nevaru pagatavot sarežģītākas receptes, ir jāiztiek ar tādu pārtiku, kādu mums to sniedz daba. Bet nemaz neesmu noskumusi par šo situāciju, tieši otrādi – izbaudu atpūtu no virtuves :).
Šodien aizritēja 7. eksperimenta diena. Jau pašā eksperimenta sākumā biju nolēmusi, ka 7. dienā ēdīšu ‘’mirošo’’ pārtiku (ha). Tīri tāpēc, lai varētu novērot savas sajūtas, izmaiņas, biju ziņkārīga, kādu iespaidu pēkšņa pārtikas maiņa uz mani atstās. Bet tas nenozīmē, ka skrēju uz tuvāko McDonaldu! Ēdu pārtiku, kas daudziem pat liktos diezgan veselīga un nepārspīlētos daudzumos. Tātad – kas bija manā galdā ‘’mirušajā’’ dienā? Brokastīs kafija ar pienu (dzeru vien pāris reizes gadā), maize, jogurts, pusdienās - suši, 1 ledene, tumšās šokolādes gabaliņš. Pēcpusdienā sajutos ļoti slikti, vienkārši paliku viegli aizkaitināma, uznāca slikts garastāvoklis, liels nogurums. (Jāpiebilst, ka šie ‘’simptomi’’ it populāri, esmu lasījusi neskaitāmos avotos, ka tie ir arī citiem cilvēkiem, kas strauji pāriet no svaigas uz mirušu pārtiku.) Uznāca tāds nogurums, ka pat gulēju pēcpusdienas diendusu. Vakarā parādījās neizsakāma vēlme pēc neveselīgiem našķiem – čipsiem un saldumiem. Acīmredzot, šeit ar mani trikus spēlēja cukura līmenis asinīs, kas ar nedzīvās pārtikas uzņemšanu bija strauji cēlies, bet nu krita, un atkal gribēja tikt atpakaļ. (neliela piezīme: man patika Gabriel Cousens video par cukura līmeni asinīs:
Taču ņemot vērā slikto pašsajūtu, zināju, ka rafinētais cukurs, našķi nepalīdzēs, tādēļ vakariņās jau atgriezos pie svaigās pārtikas. Morāle (vai drīzāk apstiprinājums citu svaigēdāju pieredzei): pēc eksperimenta uz gatavotu pārtiku atpakaļ jāpāriet pamazām.
Nu ko, man vēl priekšā 3 brīnišķīgas, svaigas nedēļas! Tad jau laiks rādīs, kā man veiksies. Katras nedēļas beigās centīšos ‘’uzcept’’ nedēļas pārskatu (tā gan ir vienīgā lieta, ko nākamo 3 nedēļu laikā cepšu :)).
Jauku nedēļas nogali vēlot,
Veģetāriete ar svaigēdājas ievirzēm.
piektdiena, 2010. gada 30. jūlijs
sestdiena, 2010. gada 24. jūlijs
banānu šokolādes pudiņš
pati esmu liela saldumu (īpaši šokolādes) mīle, dažbrīd pat šķiet, ka man ir neliela atkarība... Tomēr cenšos domāt par to, kā uzlabot savus ēšanas paradumus, kā dzīvot veselīgāk. Kad vairāk sāku interesēties par svaigēšanu, sapratu, ka visam taču var atrast veiksmīgas alternatīvas! Tā nu kādā jaukā dienā, kad šokolādes rūķītis manā vēderā atkal sāka dīdīties, pamēgināju viņu apmānīt ar šo pašizdomāto šokolādes pudiņu, kurā šokolādes patiesībā ir visai maz:
1 banāns
1 ēdamkarote medus
1 ēdamkarote nesaldināta kakao
(proporcijas var droši mainīt atkarībā no tā cik saldu/ne saldu vēlas)
p.s. man patīk piebērt klāt arī pāris riekstus vai kokosriekstu skaidiņas
p.s. man patīk piebērt klāt arī pāris riekstus vai kokosriekstu skaidiņas
p.p.s. bet noooooteikti pamēgjiniet! jo pagatavošana aizņem tikai 2 minūtes, bet rezultāts ir pasakains...
pirmdiena, 2010. gada 12. jūlijs
Ātrās raw vegan (ņam ņam) ''pankūkas''
2 glāzes linsēklu (vai 3 glāzes jau samaltu linsēklu)
2 ēdamkarotes kokosriekstu eļļas
1/2 glāze agaves vai kļavu sīrupa (es aizstāju ar medu)
1/2 tējkarote jūras sāls
1/4 glāze ūdens
Sasmalcina, samaļ linsēklas. Visas sastāvdaļas 'samet' bļodā un kārtīgi sajauc. No iegūtās masas izveido 4 bumbas, kuras pēc tam izplacina apmēram centimetra biezumā. Gatavs!
Pasniedz ar ko vien vēlas (mellenēm, avenēm, banāniem u.c. augļiem, riekstiem, jogurtu, sīrupu utt.).
Lai labi garšo!
svētdiena, 2010. gada 11. jūlijs
Kādēļ hamburgeris ir lētāks par salātiem?
šīs konkrētās subsīdijas gan vairāk attiecināmas uz ASV..bet varbūt kāds zina, vai pie mums nav līdzīgi?
Abonēt:
Ziņas (Atom)